Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło: Programy społeczne mogą być doskonałym kołem zamachowym polskiej gospodarki

AS 16:50 4 marca 2019
Twitter
- Programy społeczne realizowane przez rząd mogą być doskonałym kołem zamachowym polskiej gospodarki – oceniła wicepremier Beata Szydło, która uczestniczyła w spotkaniu poświęconym programowi Dostępność plus. Na realizację tego programu mają być przeznaczone 23 mld zł do 2025 roku.

Jak podkreśliła Beata Szydło podczas poniedziałkowego spotkania w Wierzchosławicach (woj. małopolskie), program Dostępność plus, przygotowany przez rząd PiS i ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego, wchodzi w etap wdrażania w życie. - Jest to szeroki program prospołeczny, dedykowany przede wszystkim do osób niepełnosprawnych, ale również osób starszych. Mieści się on w ramach pakietów programów społecznych, które rząd realizuje od początku swojej kadencji - zaznaczyła wicepremier. 

- W życiu i przestrzeni publicznej jest tak wiele barier, które są utrudnieniem dla normalnego funkcjonowania dla osób niepełnosprawnych, ale też osób starszych. Przygotowany program ma niwelować te bariery - powiedziała. 

Dodała, że Dostępność plus ma bardzo szeroki wymiar, będzie realizowany we współpracy z samorządami, instytucjami publicznymi i przedsiębiorcami. -  Mamy nadzieję i wierzymy w to, że rzeczywiście dzięki Dostępności plus codzienne życie, funkcjonowanie osób niepełnosprawnych i starszych stanie się po prostu łatwiejsze - podkreśliła wicepremier. 

Źródło: IAR // Twitter

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze