Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło po szczycie klimatycznym: 8 mln dolarów do 2020 roku na wsparcie Zielonego Funduszu Klimatycznego

mg 19:54 30 listopada 2015
telewizja republika
– Niezwykle ważne byśmy dostosowywali te rozwiązania do możliwości poszczególnych gospodarek i państw. To kierunek, który wyznacza nową architekturę porozumienia, którą popieramy – mówiła w swoim wystąpieniu po spotkaniu COP21 polska premier.

– Nie widzimy możliwości powrotu do takiego stanu, że tylko niewielka ilość państw podejmie działania na rzecz redukcji emisji. Oczekujemy, że inne państwa podejmą podobny wysiłek do zadeklarowanego przez Unię Europejską – podkreślała. – Czysta atmosfera to dobro globalne, o które powinniśmy wszyscy dbać – dodała.

8 mln dolarów na Zielony Fundusz Klimatyczny

Premier Beata Szydło zadeklarowała wsparcie ze strony Polski Zielonego Funduszu Klimatycznego ONZ. Zaznaczała, że bardzo istotne jest finansowanie działań na rzecz adaptacji i redukcji emisji.

– Polska, choć nie jest zobowiązana, poczuwa się do odpowiedzialności i do 2020 roku jest gotowa wyasygnować kwotę 8 mln dolarów, aby wesprzeć Zielony Fundusz Klimatyczny – stwierdziła.

– Wierzę, że obecna konferencja doprowadzi nas wszystkich do tego, byśmy mogli podpisać dobre porozumienie, które zagwarantuje bezpieczeństwo nam wszystkim i przyszłym pokoleniom – zakończyła polska premier. 

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze