Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło o szczycie klimatycznym: Polskie postulaty zostały zawarte w porozumieniu

zm 14:11 14 grudnia 2015
Telewizja Republika
– W naszej ocenie zrobiono krok w dobrym kierunku. Teraz wszystko zależy to od tego, czy porozumienie zostanie zrealizowane, w jakim czasie, czy przez wszystkie państwa – komentowała zakończeniem szczytu COP21 w Paryżu oraz osiągnięte porozumienie klimatyczne premier Beata Szydło.

Wspólna konferencja Beaty Szydło i ministra środowiska Jana Szyszko odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Sprawy klimatu są dla Polski ważne i Polska działa na rzecz tego, aby klimat był coraz lepszy – mówiła na początku wystąpienia szefowa rządu.

Polskie postulaty ws. porozumienia

Jak tłumaczyła Szydło, podczas swojego wystąpienia w Paryżu zwracała uwagę na potrzebę uwzględnienia specyfiki poszczególnych gospodarek w tworzeniu międzynarodowych porozumień. – Musimy  podkreślać specyfikę polskiej gospodarki, aby światowe rozwiązania dostosować do tego co możemy zrobić, do tego co na tym etapie jest możliwe do zrealizowania – dodała.

– W Paryżu przedstawiłam trzy postulaty Polski. Pierwszy to, aby porozumienie zostało podpisane przez wszystkie państwa świata (...) bo to największe gospodarki – Chiny, Rosja, Stany Zjednoczone, muszą teraz zrobić najwięcej – tłumaczyła Szydło. – Drugi postulat to, aby w porozumieniu zawrzeć właśnie takie zapisy, które uznają specyfikę rozwoju poszczególnych gospodarek (...) aby wprowadzając rozwiązania, które mają polepszać klimat na świecie, nie uderzano w gospodarki poszczególnych państw – podkreślała szefowa rządu.

Trzecim postulatem o którym mówiła Szydło była kwestia lasów i zalesiania nowych terenów. – Polska wskazuje to jako rozwiązanie polepszające klimat i rozwiązuje problem nadmiernej redukcji dwutlenku węgla. Z satysfakcją stwierdzam, że wszystkie postulaty zostały przyjęte w Paryżu i zawarte w porozumieniu – dodała.

– W naszej ocenie zrobiono krok w dobrym kierunku. Teraz wszystko zależy to od tego, czy porozumienie zostanie zrealizowane, w jakim czasie, czy przez wszystkie państwa – komentowała Szydło.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze