Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło o programach społecznych rządu: Zaufaliśmy mądrości polskich rodzin

M.N. 13:23 14 września 2019
Telewizja Republika
Od 2020 r. około 40 mld zł rocznie będzie przeznaczane na program 500 Plus; do tej pory wydaliśmy na ten program około 80 mld zł – poinformowała podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznych PiS była premier Beata Szydło. Jak dodała, wprowadzając programy społeczne rząd Prawa i Sprawiedliwości „zaufał mądrości polskich rodzin”.

Była premier w trakcie debaty prowadzonej przez wicepremiera Piotra Glińskiego mówiła o programach społecznych wprowadzanych przez PiS od 2015 r., w tym o programie 500 Plus. 

– Rocznie będziemy wydawać od 2020 r. na ten program około 40 mld zł – tyle środków zostanie skierowanych do budżetów domowych Polaków – mówiła Szydło. Podkreśliła, że do tej pory na 500 Plus wydano już około 80 mld zł. 

– Postawiliśmy jasno tezę, że dziecko to nie koszt tylko inwestycja, a polskie rodziny są naszym największym kapitałem – zaznaczyła była premier. 

PiS opublikował w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem „Polski model państwa dobrobytu”. Ponad 200-stronnicowy dokument podzielony jest na rozdziały poświęcone m.in. polityce społecznej i ochronie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska i polityce zagranicznej.  

Beata Szydło – która obecnie jest europosłem – mówiła, że programy społeczne rządu PiS stały się kołem zamachowym polskiej gospodarki, mimo że wielu twierdziło, że budżetu nie stać na ich wprowadzenie. Wskazała, że rząd wprowadzając je, wyszedł z założenia, że rodziny będą wiedziały najlepiej jak wydać otrzymane od państwa pieniądze. 

– Rząd PiS zaufał mądrości polskich rodzin. Ponieważ ten przełomowy program, jest przełomowy w swoim założeniu. Przekazujemy środki na wychowanie, opiekę, rozwój dzieci polskim rodzinom i nie stawiamy ograniczeń. Ufamy Polskim rodzinom, że wydadzą te pieniądze i zainwestują w przyszłość swoich pociech – powiedziała.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze