Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło: nie może być tak, że ktoś dyktuje warunki Polsce i kosztem Polski załatwia własne interesy

AS 17:42 7 kwietnia 2019
Telewizja Republika
– Polska chce być ważnym państwem w UE, chce być państwem, które będzie dbało o rozwój UE, ale jednocześnie bardzo twardo mówimy, że Polska ma takie same prawa jak inni i tych praw będziemy bronić. Będziemy bronić polskiego interesu - powiedziała wicepremier Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami małopolskich Słomnik.

– Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy w UE, ale nie może być tak, że ktoś dyktuje warunki Polsce i kosztem Polski załatwia własne interesy. Na to się nigdy nie zgodzimy - mówiła Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami małopolskich Słomnik.

– To jest ten moment, kiedy możemy wybrać ludzi, którzy będą dbali o polskie interesy w Brukseli - powiedziała – Warto, byśmy mieli taką reprezentację, która potrafi bronić polskich interesów wbrew interesom tych silnych państw, które próbują swoją wolę i swój punkt widzenia narzucić - podkreśliła wicepremier. 

– My nie boimy się mówić jasno, że Polska ma takie same prawo jak Niemcy, Francja czy inne państwa członkowskie UE. Chcemy, aby UE się rozwijała, a to oznacza, że UE musi nastawić się również na pewne zmiany - stwierdziła.

– Polska chce być ważnym państwem w UE, chce być państwem, które będzie dbało o rozwój UE, ale jednocześnie bardzo twardo mówimy, że Polska ma takie same prawa jak inni i tych praw będziemy bronić. Będziemy bronić polskiego interesu - podkreśliła polityk. 

– My mówimy tak: będziemy dokładnie postępować tak jak politycy niemieccy, francuscy, włoscy, hiszpańscy. Będziemy przy stole mówić bardzo głośno: jesteśmy europosłami z Polski, jesteśmy Europejczykami, jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy w UE, ale nie może być tak, że ktoś dyktuje warunki Polsce i kosztem Polski załatwia własne interesy. Na to się nigdy nie zgodzimy  - stwierdziła Beata Szydło. 

Źródło: Telewizja Republika // Twitter // Media

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.126) - TRWA WOJNA PROPAGANDOWA MAJĄCA OSŁABIĆ SOJUSZ POLSKI Z USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze