Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło: Merkel jest matką chrzestną kryzysu migracyjnego. To cień na jej polityce europejskiej

pmb 9:25 15 czerwca 2018
Wikimedia Commons
– Merkel jest politykiem bardzo racjonalnym. Zawsze patrzy z puntu widzenia Niemiec. Dla Polski lepiej, że to ona została kanclerzem. Cieniem na jej politykę europejską kładzie się kryzys migracyjny, była jego matką chrzestną – powiedziała wicepremier Beata Szydło, która skomentowała bieżące sprawy polityczne z Polski i ze świata w Polskim Radiu 24.

Na początku b. pani premier odniosła się do ostatnich słów Fransa Timmermansa:

– Mam wrażenie, że Timmermans traktuje sprawy reform w Polsce bardzo osobiście. To problem, który kładzie się cieniem na dialogu z Komisją Europejską. Prowadziliśmy go od początku.

Polska miała i ma prawo do przeprowadzenia reformy sądownictwa. Reformy w żadnym stopniu nie naruszały prawa europejskiego – dodała.

– Timmermans zaangażował się bardzo w spór z Polską. Nie potrafi znaleźć sposobu na wyjście z twarzą z tej sytuacji. Odbywa się to kosztem Polski, tak nie powinno być – mówiła Szydło.

Beata Szydło skomentowała też obecną sytuację we Włoszech:

– Po zmianach, które nastąpiły we Włoszech jest szansa, by nastąpiła zmiana zasad i polityki na szczytach polityki w Brukseli. Jest szansa, by przełamać silny układ bogatszych państw UE, które zawsze trzymały się razem.

Jesteśmy narodem, który nie pozwoli sobie na to, by być traktowanym jako uboższy krewny. Mamy swoje ambicje i plany, chcemy żeby to uszanowano – mówiła przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

– Merkel jest politykiem bardzo racjonalnym. Zawsze patrzy z puntu widzenia Niemiec. Dla Polski lepiej, że to ona została kanclerzem. Cieniem na jej politykę europejską kładzie się kryzys migracyjny, była jego matką chrzestną.

Źródło: Polskie Radio 24/Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze