Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło: Energetyka i górnictwo muszą iść w parze, tak by zapewnić rozwój gospodarki

dcz 11:55 22 lutego 2016
Premier Beata Szydło w SejmieFLICKR/KANCELARIA PREMIERA/CC-BY-SA 2.0
Szefowa rządu odwiedziła dziś Jaworzno, gdzie brała udział w otwarciu nowej elektrowni. Po wizycie odbyła się konferencja prasowa. – Chcemy zabezpieczyć funkcjonowanie polskiego górnictwa, ale też musimy to górnictwo unowocześnić – mówiła Szydło.

– Tutaj, na Śląsku energetyka i górnictwo muszą iść w parze, tak by zapewnić rozwój gospodarki. Budowa nowego bloku elektrowni w Jaworznie to inwestycja, która mieści się w ramach programu wzmocnienia gospodarki – mówiła na wstępnie konferencji Beata Szydło.

– Polska musi stworzyć plan zabezpieczenia energetycznego, który będzie bezpieczny dla naszego państwa. Musimy realizować dyrektywy UE, ale będziemy dbali również o interes Polski. Dla nas węgiel jeszcze długo będzie podstawą, lecz to wymaga też wprowadzenia nowych technologii – tłumaczyła premier.

Energetyka jądrowa - PO zawiodła

W pytaniach po konferencji szefowa rządu odniosła się także do kwestii energetyki jądrowej. – Ta dyskusja toczy się w Polsce od jakiegoś czasu. Polska rozpoczęła program jądrowy w poprzedniej kadencji, lecz niewiele z tego wynikło, poza sowitymi apanażami dla prezesów z politycznego nadania. Dzisiaj polska energetyka jest oparta o węgiel i jeszcze przez dziesiątki lat tak będzie. Ja chcę przypomnieć o dużym sukcesie na konferencji w Paryżu, w wyniku naszej propozycji przyjęto program, który gwarantuje nam bezpieczeństwo energetyczne – mówiła Beata Szydło.

W konferencji brał udział prezes spółki Tauron Jerzy Kurella, którego spytano o odnawialne źródła energii(OZE). – OZE nie zapewnią nam stabilnej produkcji - powiedział prezes.– Mamy świadomość, że sektor energetyczny musi się rozwijać, reformować się. Nowa strategia Tauronu zapewni stabilną dostawę energii dla Polaków – podkreślił Kurella.

"Czekam na opinie historyków"

Na konferencji została poruszona również kwestia TW "Bolka". – Ja czekam na opinie historyków. Powinnyśmy poznać prawdę, ona należy się Polakom. Czekamy aż wątpliwości zostaną rozwiane. – skomentowała Prezes Rady Ministrów.

Czytaj więcej o pierwszych dokumentach dot. TW "Bolek" udostępnione przez Instytut Pamięci Narodowej. Według dokumentu były prezydent Lech Wałęsa zobowiązał się do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Teczka TW "Bolek" z IPN. "Ja niżej podpisany Wałęsa Lech..." [DOKUMENTY]


Źródło: TVP Info, twitter.com/Kancelaria Premiera

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze