Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło apeluje do nauczycieli: jest porozumienie, prosimy żeby zastanowić się nad jego podpisaniem

AS 16:32 15 kwietnia 2019
flickr
– Jest porozumienie, prosimy żeby zastanowić się nad jego podpisaniem, nad przerwaniem w tej chwili strajku czy zawieszeniem strajku – zaapelowała do nauczycieli wicepremier Beata Szydło.

– Premier zaprosił stronę społeczną do okrągłego stołu. Zapowiedział że okrągły stół odbędzie się po świętach. W tej chwili odbywają się egzaminy. Jeszcze raz bardzo serdecznie chcę podziękować wszystkim nauczycielom, którzy dzisiaj pracują w czasie egzaminów, wszystkim dyrektorom szkół, którzy przygotowali komisje egzaminacyjne. Cieszymy się, że młodzież może pisać swoje egzaminy w spokoju. Do środy jeszcze kolejne dni kiedy ten egzamin będzie się odbywał, a potem oczywiście matura, która również będzie przeprowadzona. Dla maturzystów to bardzo ważny moment w życiu i wierzę w to głęboko, podobnie jak przy uczniach ze szkół gimnazjalnych i podstawowych, również będą w czasie egzaminów obecni ze swoimi uczniami, maturzystami, a w tym czasie będą odbywać się zapewne rozmowy przy okrągłym stole, które rozpoczną się tak, jak premier zapowiedział już w najbliższym czasie. Premier po powrocie z Brukseli, dziś lub jutro zostanie przedstawiona koncepcja okrągłego stołu, zostanie zaprezentowany termin, miejsce gdzie będziemy się spotykać i rozmawiać na temat tych różnych postulatów, które pojawiają się zarówno ze strony społecznej, również rodziców i zaprosimy do okrągłego stołu też ekspertów – powiedziała Beata Szydło na briefingu w Łącku.

– Myślę że ważne jest również żeby podjąć w tej chwili decyzję o tym, by na ten czas, który jest przed nami, przed spotkaniem przy okrągłym stole zawiesić protest i sądzę, że oczekują tego i nauczyciele i rodzice, uczniowie przede wszystkim i to byłby też dobry sygnał, że ta rozmowa będzie przygotowana w spokoju. Wszystkim nam zależy na tym, żeby rozwiązać problemy. Zdajemy sobie z tego sprawę, że ta rozmowa jest potrzebna, że są potrzebne propozycje dla nauczycieli zmian, dlatego m.in. te zawarte już w porozumieniu, które jest wciąż gotowe do podpisania, te propozycje są wciąż aktualne – dodała polityk. 

– Jest porozumienie, prosimy żeby zastanowić się nad jego podpisaniem, nad przerwaniem w tej chwili strajku czy zawieszeniem strajku – stwierdziła wicepremier. 

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze