Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szwedzkie feministki mają problem! Rzecznik ds. równości uznał, że dyskryminują mężczyzn

AS 17:25 22 grudnia 2018
zdjęcie ilustracyjneflickr
Feministki ze Szwecji zorganizowały festiwal, w którym mogły brać udział tylko kobiety (w tym transseksualiści). Okazało się jednak, że nie wszystko jest tak kolorowe tj. tęczowe, bo teraz feministki mają z tego powodu kłopoty. Rzecznik ds. równości uznał bowiem, że dopuściły się dyskryminacji.

Na festiwalu  muzycznym Bravalla w zeszłym roku ofiarą molestowania padły 23 kobiety a cztery zostały zgwałcone. Incydentów było jednak znacznie więcej – w samym 2017 ofiarami było ponad 150 kobiet biorących udział w festiwalach, z czego 20 zostało zgwałcone. 

Wszystko wskazuje na to, że te statystyki powiązane są z rosnącą liczbą uchodźców a ich rzeczywista liczba jest tak naprawdę tuszowana. 

Feministki postanowiły zorganizować festiwal tylko dla kobiet, nazwany Statement, w którym udział mogli wziąć tylko kobiety i transwestyci. 

Teoretycznie mężczyźni mogli w nim wziąć udział, alemusieli oglądać występy ze specjalnie wydzielonego ogrodzonego sektora, do którego trafili również męscy pracownicy techniczni festiwalu.

Rzecznik ds. równości postanowił zbadać tę sprawę i uznał, że festiwal naruszył szwedzkie przepisy dotyczące równości gdyż dyskryminował mężczyzn. 

Organizatorki festiwalu zaatakowały rzecznika twierdząc, że taka decyzja zapadła gdyż jego urząd ugiął się przed biologicznymi samcami. W związku z tą decyzją nie zostanie jednak niestety nałożona na nich żadna kara, ale może sprawić, że kolejna edycja nie dostanie pozwolenia.

 

Źródło: stefczyk.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze