Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szwedzi nie radzą sobie z migrancką przestępczością

pmb 7:16 5 czerwca 2019
pxhere.com/CC0 Public Domain
Szwedzka policja przyznaje, że w wielu miejscach w kraju nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Problem ten dotyczy w szczególności dzielnic w różnych miastach Szwecji, zamieszkałych przez migrantów.

Szwedzka policja przedstawiła w poniedziałek raport, wskazując na istnienie 60 stref, których mieszkańcy są szczególnie narażeni na przestępczość. Od dwóch lat sytuacja pod tym względem się nie poprawiła. Z listy najbardziej niebezpiecznych miejsc usunięto zaledwie dwa, a jeszcze jedno dopisano.

Szef policyjnej grupy szybkiego reagowania NOA Mats Löfving przyznał, że w niektórych rejonach zauważalny jest nawet wzrost przestępczości, tj. aktów przemocy, niszczenia mienia i otwartego handlu narkotykami, a przestępcy wywierają duży wpływ na lokalną społeczność.

Zobacz także: Moce stanowisko nt. imigrantów! „Nie musimy wpuszczać tych ludzi. Nie widzę powodu, by wpuszczać osoby, które nie dadzą nic Europie”

Wśród przedstawionych w raporcie stref wskazano aż 22 tereny, których mieszkańcy są szczególnie narażeni na działanie przestępczości. Mowa jest w nim o dzielnicach m.in. głównych miast kraju: Sztokholmu, Göteborga i Malmö. 28 obszarów zostało zakwalifikowanych do kategorii, w której mieszkańcy są zagrożeni przestępczością, a w 10 miejscach mogą zostać na nią narażeni, jeśli nie zostaną wdrożone odpowiednie środki.

Więcej w najnowszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie"!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze