Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szwedzi nie mogą czuć się bezpieczni. Policja zatrzymała kolejną osobę, która planowała zamach

AS 16:40 4 maja 2018
wikimedia commons
W Lund na południu Szwecji zatrzymano nad ranem 30-letniego mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie ataku terrorystycznego - poinformowała szwedzka policja.

Gazeta "Aftonbladet" poinformowała, że posiadający szwedzkie obywatelstwo mężczyzna został ujęty w pociągu z Malmoe do Sztokholmu.

Mężczyzna, który jest podejrzany o przygotowywanie zamachu miał przy sobie fragmenty Koranu, a także szkice domu towarowego Ahlens w Uppsali. To właśnie w ten sklep uderzył przed rokiem skradzioną ciężarówką sprawca zamachu terrorystycznego w Sztokholmie.

Prokurator Lars Morand, który prowadził sprawę odmówił komentarza. SAPO (szwedzkie służby specjalne) oświadczyły, że zatrzymanie w Lund nie ma związku z aresztowaniem w czwartek trzech mężczyzn w wieku od 29 do 45 lat - dwóch Uzbeków oraz jednego Kirgiza, który także są podejrzani o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Do zatrzymania obcokrajowców doszło w poniedziałek w Akalla na północno-zachodnich przedmieściach Sztokholmu oraz w Stroemsund na północy Szwecji, gdzie zabezpieczono podejrzane puszki z chemikaliami.

 

Źródło: rmf24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze