Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szwajcaria zdecydowała! Kolejny kanton wprowadza zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych

am 20:27 23 września 2018
Wikipedia/Domena Publiczna
Sankt Gallen to drugi szwajcarski kanton, zaraz po Ticino, który wprowadził zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Mieszkańcy zdecydowali o tym w niedzielnym referendum większością 66,65 proc. głosów.

Twarzy nie będzie można w Sankt Gallen zakrywać w sytuacjach, kiedy mogłoby to powodować "zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, albo pokoju religijnego lub społecznego".

W Ticino, od momentu wejścia w życia takiego zakazu, do odpowiedzialności pociągnięto mniej niż 50 osób. 90 proc. stanowili zamaskowani kibice piłkarscy.

Pozostałe punkty referendum

Szwajcarzy odrzucili inicjatywę, która wymagałyby od rządu wspierania żywności, produkowanej w warunkach przyjaznych dla środowiska i uwzględniających dobrostan zwierząt. Nie udało się przegłosować zwiększenia pomocy finansowej rządu dla rolników. Rząd argumentował, że przyjęcie tych inicjatyw spowodowałoby znaczny wzrost cen żywności i zaszkodziłoby gospodarce.

Opowiedziano się za wyznaczeniem przez rząd ogólnokrajowych standardów ścieżek rowerowych, na wzór standardów szlaków pieszych.

Źródło: express.co.uk, swissinfo.ch

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze