Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szumowski: Nikt nie planuje zamykania miast ani ograniczenia przemieszczania się

AS 14:07 12 marca 2020
Telewizja Republika
– Zmieniamy tryb postępowania dot. wykonywania testów na koronawirusa - będziemy testowali wszystkich, którzy idą do kwarantanny, a każdy pacjent, który wymaga testu, będzie jednocześnie poddany kwarantannie - powiedział w TVN 24 minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Prawdopodobnie za tydzień, może trochę później w Polsce będzie zarażanych koronawirusem tysiąc osób – powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski

– Uważam jako lekarz, jako minister zdrowia, że powinniśmy zrobić wszystko, i tu też apel do przedsiębiorców o wyrozumiałość dla pracowników, żeby te 14 dni jednak izolować się od pozostałych. Jeżeli musimy pracować, to tak organizować pracę, żeby ten kontakt był jak najmniejszy, jak najdalszy - zaznaczył. 

– Zmieniamy tryb postępowania dot. wykonywania testów na koronawirusa - będziemy testowali wszystkich, którzy idą do kwarantanny, a każdy pacjent, który wymaga testu, będzie jednocześnie poddany kwarantannie - podkreślił minister.

– W działaniach (...) w planie epidemicznym wchodzimy w kolejne drabinki. Obecnie nadal jesteśmy w elemencie pierwszym, czyli w próbie powstrzymania tempa rozprzestrzeniania wirusa. Temu służą takie działania jak zamykanie szkół, przedszkoli. Temu służą takie działania jak apele do wszystkich o pozostawanie w domach. I tutaj mój ogromny apel, do ludzi młodych szczególnie: to nie jest czas wolny, to nie jest czas na imprezy, na zabawę w klubach, czy w innych miejscach - powiedział.

– Nikt nie planuje zamykania miast ani ograniczenia przemieszczania się  - dodał Szumowski. 

– Będziemy rozszerzać bazę laboratoriów o laboratoria uniwersyteckie - te, które mają odpowiednie zabezpieczenia -  wyjaśnił minister. 

– Będzie wsparcie finansowe dla szpitali, na to zezwala nam przyjęta specustawa - poinformował minister.

– Uruchamiamy produkcję sprzętu ochronnego w zakładach, które do tej pory w ogóle nie produkowały takiego sprzętu; we wszystkich możliwych zakładach produkcyjnych w Polsce - stwierdził. 

– Ratownictwo medyczne oraz transport sanitarny pacjentów z koronawirusem są odrębne - powiedział. 

Źródło: TVN 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze