Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szokujący wpis Tomasza Lisa. Śpiewak: ojciec nazwał go kiedyś antysemitą i zaczynam się przychylać do tej opinii

K.B. 16:56 12 lutego 2020
Redaktor naczelny „Newsweeka” uważa, że „przekształcenie wydarzenia w Pucku w kampanijną narrację na swoją korzyść” przypomina propagandę hitlerowską w sprawie zagłady Żydów. „Naziści sprawnie wmówili Niemcom, że odpowiedzialność za alianckie naloty na niemieckie miasta ponoszą Żydzi” – napisał Tomasz Lis, co spotkało się z krytyką Jana Śpiewaka. „Lis zrównując propagandę PiSu do propagandy hitlerowskiej tłamsi pamięć ofiarach II Wojny Światowej. Obrzydliwe” – napisał aktywista.

W poniedziałek do Pucka przyjechał prezydent Andrzej Duda, by wziąć udział w uroczystościach z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Prezydent został tam wygwizdany przez działaczy KOD.

Jak poinformowały media, z osobami zakłócającymi wystąpienie Dudy spotkała się potem Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka KO na prezydenta została przez nie przywitana z głośnym aplauzem.

Wymiana zdań zaczęła się, kiedy dziennikarz „Rzeczpospolitej” Michał Kolanko napisał na Twitterze, że sztab PiS umiał przekuć wydarzenia w Pucku na swoją korzyść.

„Nazisci sprawnie wmówili Niemcom, że odpowiedzialność za alianckie naloty na niemieckie miasta ponoszą Żydzi. Intrygujący jest Pana zachwyt skutecznością kłamstwa i łajdactwa” – odpisał mu Tomasz Lis.

Do tych słów ustosunkował się Jan Śpiewak. Jego zdaniem, Lis dopuścił się „zrównania propagandy PiS-u z propagandą hitlerowską”, co „tłamsi pamięć o ofiarach II wojny światowej”. Jak stwierdził, jest to „obrzydliwe”, stanowi „trywializację Holocaustu” i powinno spowodować reakcję właściciela „Newsweeka”. „Dość tego człowieka w przestrzeni publicznej” – napisał aktywista miejski.

„Dla Ciebie Śpiewak - Pan Lis” – odpisał mu Lis. W odpowiedzi Śpiewak nazwał go „człowiekiem na garnuszku układu, który jak rządzi, to Lis jest w TVP, jak w opozycji, to Lis nawołuje do puczu”. „Milczał, gdy mafia kradła kamienice i wyrzucano ludzi z mieszkań, stchórzył, gdy mógł sprawdzić się w polityce” – napisał.

Źródło: TVP info, Dorzeczy.pl, media, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze