Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szok! Naukowcy zapowiadają wskrzeszenie mamuta w ciągu dwóch lat!

AK 18:50 19 czerwca 2018
pixabay
Biolodzy z Uniwersytetu Harwarda pracują nad tym, aby mamut włochaty mógł znów chodzić po Ziemi. Ostatnie z nich były obecne na powierzchni planety ok 10 tys. lat temu.

Uczeni przewidują realizację tego projektu na okres zaledwie dwóch lat. To wszystko jest możliwe dzięki nowej, dokładnej i skrupulatnej metodzie noszącej nazwę CRISPR/Cas 9. Dzięki niej można modyfikować genom wszystkich kiedykolwiek obecnych za Ziemi gatunków, bez uszkodzenia na innych genach.

Zespół prof. George’a Church’a wykorzystuje do badań DNA tzw. mamuta włochatego. W dużym uproszczeniu proces polega na wyszukiwaniu genów odpowiedzialnych za różnice gatunkowe pomiędzy pomiędzy żyjącymi obecnie słoniami a wymarłymi mamutami. Przykładem może być sierść i jej brak.

- Naszym celem jest stworzenie zarodka hybrydy mamuta i słonia. Właściwie, będzie to bardziej słoń z charakterystycznymi cechami wyglądu mamuta – mówił dla The Telegraph prof. George Church

Naukowcy planują umieścić wytypowane geny mamuta w zarodku słonia. W ten sposób chcą stworzyć połączenie mamuta i dzisiejszego słonia.

Mamuty włochate występowały na terenie Ameryki północnej, Europy i Azji. Były rozmiarów lekko większych od współczesnego słonia indyjskiego. W Europie wymarły ok 13 tysięcy lat temu. Ok 10 tysięcy lat temu ostatnie z nich były obecne jeszcze na Syberii.

Jeśli eksperyment biologów z Harvard University powiedzie się, zapowiadają oni dalszą pracę i możliwość wykorzystania technologii do ochrony zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Źródło: generacjasmart.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze