Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SZOK! Autostradą pod prąd... Kiedy się zorientował było już za późno

M.N. 20:31 4 marca 2019
W minioną sobotę w nocy około godziny 23 na nitce autostrady A4 w kierunku Rzeszowa (500,00 km) doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego opla, 52-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego pomylił zjazd z autostrady na węźle Tarnów-Centrum i wjechał pod prąd na nitkę prowadzącą do Rzeszowa.

Jechał w kierunku Krakowa przekonany, że jedzie drogą o ruchu dwukierunkowym. Przejechał tak około 2 kilometry i uderzył czołowo bocznie w prawidłowo poruszający się w kierunku Rzeszowa samochód osobowy hyundai. Uderzenie było tak duże, że w obu pojazdach zostały wyrwane koła przedniego zawieszenia. Samochód hyundai został odrzucony do rowu melioracyjnego, a opel pozostał na drodze, skutecznie blokując całą autostradę przez kilka godzin.

Dodatkowo w zdarzeniu uczestniczył trzeci samochód osobowy Alfa Romeo. Pomimo groźnie wyglądającego zderzenia, nikt z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawca stracił prawo jazdy. Dodatkowo policjanci tarnowskiej drogówki wystosują wniosek o ukaranie kierowcy przez tarnowski sąd.

W ubiegłym tygodniu odnotowano jeden wypadek, w którym ranna został jedna osoba. Pozostałe zdarzenia drogowe zostały zakwalifikowane jako kolizje – było ich 41. Ponadto policjanci komendy miejskiej zatrzymali 23 nietrzeźwych kierowców i odebrali 7 blankietów prawa jazdy.

Źródło: tarnow.policja.gov.pl/pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze