Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szkalują imię papieża i drwią z kanonizacji: "Kandyzacja Jana Pawła II na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie"

ap 18:08 25 kwietnia 2014
facebook
Okazuje się, że kanonizacja Jana Pawła II jest kolejnym pretekstem dla środowisk lewackich, aby oczerniać pamięć polskiego papieża i obrażać uczucia religijne. Na portalu społecznościowym Facebook powstało wydarzenie "Kandyzacja Jana Pawła II na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie".

Twórcy wydarzenia planują spotkać się 27 kwietnia, a więc w dniu kanonizacji, przed Kościołem Świętej Anny w Warszawie, aby "podzielić się słodkościami, które tak kochał Papież-Polak!".

W opisie wydarzenia jawnie kpi się z wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II. "Papież wreszcie słodki! Kandyzacja Karola Wojtyły to moment na który czekały miliony amatorów słodyczy. Spotykamy się w niedziele, 27 kwietnia pod Kościołem Św Anny na Krakowskim Przedmieściu" - czytamy.

"Przynieście ze sobą bakalie, owoce kandyzowane a najlepiej - kremóweczki!" - nawołują

"Wpadajcie! Zapraszajcie znajomych! Niech będzie nas tak dużo jak na Pl. Św Piotra! Będzie słodko, wesoło i pozytywnie! Wieczorem może uda się zorganizować jakiś afeterek z papieskimi rytmami :)" - drwią wesoło organizatorzy.

Gdyby powołać się jedynie na te opisy możnaby odnieść wrażenie, że to jedynie mało śmieszny żart. Cała strona i publikowane posty świadczą jednak o daleko idącym obrażaniu zarówno Jana Pawła II, jak i uczuć religijnych.

Co ciekawe, portal społecznościowy Facebook, który znany jest ze swych nadgorliwych interwencji przejawiających się w blokowaniu kont, kiedy twierdzi, że naruszane są normy społeczne, tym razem milczy.

pies_670

chuj_670

wadowice_670

Źródło: Telewizja Republika, facebook

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze