Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szkalowanie Żołnierzy Wyklętych na bilbordzie Agory. Bohaterów zrównano z Armią Czerwoną i Wermachtem

mk 8:35 19 lipca 2015
facebook.com/wilczymszlakiem
W Poznaniu pojawił się bilbord szkalujący Żołnierzy Niezłomnych. Widoczny jest na nim tekst: „Żołnierze Wyklęci. Bohaterowie etycznie równi Armii Czerwonej i Wermachtowi”.

Bilbord należy do firmy AMS, której właścicielem jest z kolei wydawca Gazety Wyborczej Agora S.A.

W tle napisu, który przyrównuje polskich bohaterów do czerwonoarmistów i niemieckiego Wermachtu, widoczne są bliżej niezidentyfikowane zwłoki. Podpis w prawym dolnym rogu bilbordu sugeruje, że fotografia pochodzi z czerwca 1945 roku. Na bilbordzie jest też napis: Patriotyzm. Gumka do mazania. Bilbord to najprawdopodobniej akcja bloga zolnierzeprzekleci.wordpress.com, którego celem jest szkalowanie pamięci bohaterów i opisywanie ich "zbrodni". 

 

Taki paszkwil pojawił się w Poznaniu.

Posted by Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych on 18 lipca 2015

 

Skandaliczny bilbord szybko został „poprawiony”. Osoby, które nie chcą ujawnić tożsamości, zamazały napis „etycznie” i zamiast niego dopisali „ofiary”.

Niedawno nasi oponenci z lewej strony „zabłysnęli” wykupieniem miejsca na billboard (tacy z nich antysystemowcy) gdzie przykleili reklamę, w której zrównali oni Żołnierzy Wyklętych z gwałcicielami z Armii Czerwonej oraz nazistami. Jako, że przechodziliśmy akurat w tej okolicy, a w plecaku mieliśmy puszki z farbami, odmieniliśmy troszkę ten projekt, by spełniał on wymagania rzeczywistości i prawdy. Mamy nadzieję, że nasza poprawka przypadnie Wam do gustu – mówią autorzy „poprawki”, cytowani przez portal kibole.pl.

32_670_01

źródło: Facebook

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze