Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sześć lat temu wybitni wirusolodzy zginęli z rąk Rosjan

13:16 4 kwietnia 2020
Fot. Twitter
Wśród ofiar katastrofy lotu Malaysia Airlines 17 w dniu 17 lipca 2014 r. był Joseph Marie Albert „Joep” Lange, wybitny wirusolog, który leciał w charakterze delegata na 20. Międzynarodową Konferencję AIDS w Melbourne, w Australii. Oprócz niego na pokładzie było wielu innych wybitnych specjalistów.

– – Nici, nici – wszystko jest połączone ze wszystkim, tak, bardzo aktualne przypomnienie … A na pokładzie MH17 nie tylko Lange* był. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie – w tym samolocie cała grupa wirusologów poleciała do Australii na kongres AIDS, i pamiętam, jak światowe media napisały, że utrata tej „czołówki” może spowolnić rozwój branży na lata, a nawet dekady. Ale kto mógł sobie wyobrazić wtedy, że ta prognoza się sprawdzi za pięć i pół roku? - napisała ukraińska pisarka, poetka i eseistka Oksana Zabużko. - Każda osoba jest niezastąpiona, ponieważ każda gwałtowna śmierć tworzy dziurę we Wszechświecie Niespełnionego Przeznaczenia, przez którą prędzej czy później zagwizdnie wiatr ruiny. I właśnie dlatego, dopóki zabójcy nie zostaną ukarani, wszystko jest zagrożone - zaznaczyła.

Lange był holenderskim badaczem klinicznym specjalizującym się w terapii HIV. Pełnił funkcję prezesa Międzynarodowego Towarzystwa AIDS w latach 2002–2004. Kierował badaniami klinicznymi nad rozwojem leków w programie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącym AIDS.

Samolot został zestrzelony kierowanym pociskiem rakietowym ziemia–powietrze Buk M1 z wyrzutni nr 332, należącej do 53. Rakietowej Brygady Przeciwlotniczej z Kurska sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Źródło: jagiellonia.org/

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze