Sześć bramek w starciu Wisły z Lechią

facebook.com/LechiaGdansk

Spotkanie Wisły Kraków z Lechią Gdańsk okazało się absolutnym hitem piątej kolejki polskiej ekstraklasy. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, a ostatnia bramka padła 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Wisła, starcie z Lechią, rozpoczęła od mocnego uderzenia. W 6. minucie do bramki rywali trafił Wilde-Donald Guerrier. Po kolejnych pięciu minutach, za sprawą Macieja Jankowskiego, było już 2:0. Lechia nie złożyła, jednak broni i w 18. minucie Daniel Łukasik zdobył bramkę kontaktową. Po przerwie gracze znad morza zdołali odrobić straty. Tym razem trafieniem popisał się Lukas Haraslin. Gospodarze zareagowali na dwa ciosy gości i ponownie wysli na prowadzenie, a drugim trafienie zaliczył Maciej Jankowski. W 87 minucie Lechia doprowadziła do wyrównania. Autorem ostatniej bramki w tym meczu został Mario Maloca.

Źródło: ekstraklasa.net