Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szeryf w spódnicy na Podlasiu

am 17:26 26 marca 2019
Aleksandra Szczudło (PiS) zwyciężyła w głosowaniu na wiceprzewodniczącą podlaskiego sejmiku. To pierwsza w historii województwa kobieta na tym stanowisku. W głosowaniu pokonała kandydata PSL Cezarego Cieślukowski, byłego wojewodę suwalskiego i wiceministra zdrowia w rządzie Ewy Kopacz.

Aleksandra Szczudło w sejmiku uczestniczyła w pracach w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, której przewodniczy od ubiegłego roku roku. Jako szefowa włączyła wojewódzki samorząd w świąteczno-noworoczną "akcję paczkową" dla dzieci przebywających w szpitalach, domach dziecka czy ośrodku opiekuńczym.

W ubiegłorocznych wyborach do sejmiku Aleksandra Szczudło startowała z ósmego miejsca. Zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania pochodząca z Ciechanowca wiceprzewodnicząca podlaskiego sejmiku obiecała, że będzie z jeszcze większym zaangażowaniem działać „dla dobrej zmiany’, gdyż - jak podkreśliła - „zadań i potrzeb w województwie jest jeszcze wiele”.

Jak zapowiada nowa wiceprzewodnicząca sejmiku, niedługo oficjalnie poinformuje o planowanych i realizowanych jej zdaniem najważniejszych sprawach i zadaniach. Sejmik już zdecydował - 21 stycznia - że w ramach nowego budżetu więcej pieniędzy trafi na kulturę, ochronę zdrowia, drogi i bezpieczeństwo. Sejmik Województwa Podlaskiego liczy 30 radnych. W bieżącej kadencji klub radnych PiS ma 16 osób (w tym 2 z Porozumienia Jarosława Gowina i jedną, właśnie Aleksandrę Szczudło - z Solidarnej Polski), Koalicji Obywatelskiej - 9, zaś Polskiego Stronnictwa Ludowego - 5 osób.

Źródło: TelewizjaRepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze