Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef WHO: Jest za wcześnie na to, by mówić o pandemii koronawirusa

AS 18:52 24 lutego 2020
flickr
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oceniła w poniedziałek, że jest za wcześnie na to, by mówić o pandemii koronawirusa. "Używanie słowa +pandemia+ nie pasuje do faktów" - stwierdził podczas konferencji prasowej dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Przedstawiciele WHO powiedzieli, że koronawirus "nie wymknął się spod kontroli" i "nie powoduje śmierci na szeroką skalę"

"Używanie słowa +pandemia+ nie pasuje do faktów" - powiedział Tedros. "Musimy się skupić na powstrzymaniu (rozprzestrzeniania wirusa - PAP), przygotowując się do potencjalnej pandemii" - dodał.

Dr Mike Ryan, czołowy ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych, stwierdził, że wysoki odsetek zgonów w wyniku choroby wywoływanej przez koronawirusa w Iranie może wynikać z tego, że wykrywane są tylko ciężkie przypadki. Dodał, że eksperci z WHO przyjadą do Iranu we wtorek.

W poniedziałek irańska agencja ISNA, powołując się na ministerstwo zdrowia, podała, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 12. Potwierdzono 61 przypadków zakażenia

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze