Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef sztabu armii zabity przez ochroniarza

M.N. 17:59 23 czerwca 2019
Wikimedia Commons
Szef sztabu etiopskich sił zbrojnych gen. Seare Mekonnen został w niedzielę zabity w swym domu w Addis Abebie przez ochroniarza. Atak ten wiąże się z nieudaną próbą zamachu stanu w sobotę w regionie administracyjnym Amhara, drugim co do liczebności w Etiopii.

Do zabójstwa gen. Mekonnena i odwiedzającego go emerytowanego generała doszło w niedzielę kilka godzin po zajściach w sobotę w stolicy regionu Bahir Dar, gdy żołnierze zaatakowali budynek, w którym odbywało się spotkanie regionalnych władz – poinformował na konferencji prasowej Nigussu Tilahun, rzecznik premiera Ahmeda Abiy'ego. 

W ataku zginął szef lokalnych władz Ambachew Mekonnen i dwóch innych polityków. – Te dwa zamachy są ze sobą powiązane – powiedział Tilahun. 

Według doniesień agencji AFP przywódcą ataku w Bahir Dar był miejscowy szef bezpieczeństwa generał Asaminew Tsige, który został w 2018 roku ułaskawiony przez premiera Etiopii, po uwięzieniu za udział w spisku w 2009 roku. Większość sprawców ataku w Bahir Dar zostało zatrzymanych, a inni, w tym Tsige, są ścigani – poinformował rzecznik.

Abiy przeżył w czerwcu ubiegłego roku zamach na swoje życie; aresztowano wtedy dziewięciu policjantów. W październiku zbuntowani etiopscy żołnierze protestowali przeciwko niskiemu żołdowi. Etiopska armia jest jedną z najliczniejszych w Afryce. 

Źródło: tvp.info, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze