Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef RE pracuje nad nową propozycją w sprawie wieloletniego budżetu

AS 19:24 18 lipca 2020
pixnio
Szef Rady Europejskiej Charles Michel pracuje nad nową propozycją w sprawie wieloletniego budżetu UE i funduszu odbudowy po koronakryzysie; ma ona przełamać impas trwający na szczycie w Brukseli - poinformowały w sobotę PAP dwa źródła unijne.

Jedno ze źródeł dyplomatycznych powiedziało PAP, że propozycja może pojawić się podczas kolacji. "Trwają prace nad nową propozycją, jednak nie wiadomo, kiedy się pojawi" - oświadczyło inne źródło.

 

Po południu miało optymistyczny komentarz wydał premier Włoch Giuseppe Conte. „Utknęliśmy w martwym punkcie, okazuje się, że jest to bardzo skomplikowane, bardziej skomplikowane niż oczekiwano” - powiedział Conte w krótkiej wiadomości wideo na swojej stronie na Facebooku.

Trwające w piątek niemal do północy dyskusje nie zniwelowały różnicy między państwami członkowskimi w sprawie wieloletniego budżetu oraz planu odbudowy. Również w sobotę rozmowy nie posunęły się do przodu, pomimo nowej propozycji Michela.

 

Stawką spotkania jest ogromna suma 750 mld euro na fundusz odbudowy po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa oraz 1,074 bln euro budżetu UE na lata 2021-2027.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze