Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef Rady Europejskiej: wszyscy stoimy w obliczu nowej presji na nasze społeczeństwa

ASy 16:28 28 października 2020
Szef Rady Europejskiej Charles Michel PAP/EPA/OLIVIER HOSLET / POOL
W środę Szef Rady Europejskiej Charles Michel w liście do dyplomatów 27 krajów unijnych poinformował, że podczas czwartkowej wideokonferencji przywódców będzie chciał rozmawiać m.in. o szybkich testach na Covid-19.
„Pandemia Covid-19 nasila się we wszystkich państwach członkowskich. Wszyscy stoimy w obliczu nowej presji na nasze społeczeństwa, gospodarki, systemy opieki zdrowotnej i morale publiczne" - napisał Michel w liście, który dotarł do PAP.

Jak podkreślił przewodniczący Rady Europejskiej, na czwartkowej wideokonferencji z unijnymi liderami chce rozmawiać o szybkich testach na Covid-19, wzajemnym uznawaniu tych testów i o dostępie do szczepionek.

Szef Rady chciałby, aby przywódcy ocenili, jak przejść do szybkich testów na poziomie unijnym i przedyskutowali prace na rzecz wzajemnego uznawania testów, w szczególności w kontekście podróży wewnątrzunijnych.

Rozmowy mają dotyczyć też szczepionek:

- Obejmuje to potencjalną pracę nad kryteriami dystrybucji między państwami członkowskimi, wspólną listą grup priorytetowych otrzymujących szczepionki oraz zapobieganie zatorom logistycznym - wskazał.

Michel przypomniał, że na ostatnim posiedzeniu Rady Europejskiej przywódcy ustalili, że podejmą bardziej intensywną, wspólną pracę nad tymi kwestiami oraz będą działać szybko i zdecydowanie:

"W szczególności omówili, w jaki sposób, w oparciu o najlepsze dostępne ustalenia naukowe i biorąc pod uwagę kompetencje krajowe, mogą przyspieszyć i wzmocnić wspólne wysiłki UE w walce z Covid-19. Przywódcy postanowili również regularnie zajmować się wspólnie tą kwestią" - napisał.

Wideokonferencja ma rozpocząć się w czwartek o godz. 18.30.

strefa_czerwona_zasady_670_08

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze