Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef Rady Europejskiej rozmawiał z Putinem o Nawalnym

A.N. 11:56 21 sierpnia 2020
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel Fot. PAP/EPA/POOL / OLIVIER HOSLET
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel w swojej czwartkowej rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem wyraził zaniepokojenie sytuacją rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego - poinformowało w piątek źródło unijne.
Współpracownicy Nawalnego, jednego z przywódców opozycji w Rosji, podejrzewają, że próbowano go otruć. Obecnie Nawalny przebywa na oddziale reanimacji szpitala w Omsku na Syberii.

44-letni prawnik jest autorem popularnego w Rosji bloga. Założona przez niego Fundacja Walki z Korupcją regularnie publikuje materiały śledcze na temat nadużyć korupcyjnych w najwyższych kręgach rosyjskich władz.

Michel rozmawiał z gospodarzem Kremla, żeby przekazać mu przesłanie środowej wideokonferencji szefów państw i rządów krajów UE w sprawie Białorusi.

– Ukraińskie doświadczenie jest ważne - powiedział cytowany przez Reutera urzędnik unijny. - Nikt nie chce powtórzenia tego, co wydarzyło się na Ukrainie. UE nie jest zainteresowana kolejnym Majdanem i wynikającym z niego chaosem na Białorusi.

– Białoruś to nie Ukraina, tam ludzie nie szukają bliższych związków z UE - dodał.

Michel, podobnie jak kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron, rozmawiał z rosyjskim przywódcą również we wtorek, dzień przed nadzwyczajną wideokonferencją Rady Europejskiej. UE oświadczyła po niej, że nie uznaje wyników wyborów prezydenckich na Białorusi z 9 sierpnia. Szefowie państw i rządów wezwali też do zaprzestania przemocy i zaapelowali o dialog, który miałby dorowadzić do wyjścia z kryzysu.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze