Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef NATO spotka się z Ławrowem w Monachium

mk 16:48 3 lutego 2015
Jens Stoltenberg, Siegiej Ławrowyoutube; FLICKR/UTENRIKSDEPARTEMENTET UD/CC BY-ND 2.0
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotka się z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem na marginesie rozpoczynającej się konferencji bezpieczeństwa w Monachium. Informację potwierdził rzecznik Sojuszu.

Będzie to pierwsze spotkanie w cztery oczy między wysokim rangą politykiem rosyjskim a Stoltenbergiem, odkąd ten drugi został szefem NATO 1 października 2014 r. – zauważa agencja dpa.

Jak dodał rzecznik, dokładny termin spotkania zostanie wkrótce ogłoszony. Dojdzie do niego na marginesie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, dorocznego spotkania szefów państw, rządów oraz ministrów spraw zagranicznych i obrony. Monachijska konferencja rozpoczyna się w piątek i potrwa do 8 lutego.

W Monachium Stoltenberg spotka się w cztery oczy także z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Podobnie jak jego poprzednik Anders Fogh Rasmussen, także Stoltenberg obarcza Rosję winą za eskalację konfliktu we wschodniej Ukrainie. Pod jego kierownictwem Sojusz podjął działania mające chronić jego członków przez zagrożeniami ze strony Moskwy.

Chodzi m.in. o utworzenie połączonych sił zadaniowych bardzo wysokiej gotowości (tzw. szpicy) oraz ustanowienie tzw. jednostek integracyjnych na wschodniej flance Sojuszu, w tym w Polsce. Będą to elementy dowodzenia i kontroli stanowiące połączenie między siłami narodowymi a sojuszniczymi, odpowiedzialne za planowanie, organizację ćwiczeń i wzajemne kontakty. Powstaną w krajach bałtyckich, Polsce, Rumunii i Bułgarii.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze