Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MSZ wręczył nominacje trzem nowym ambasadorom

MAD 7:29 29 sierpnia 2017
Fot. Sebastian Indra/MSZ
W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, szef polskiej dyplomacji wręczył nominacje trzem nowym ambasadorom RP. W Austrii nasz kraj reprezentowany będzie przez Jolantę Różę Kozłowską, w Chile ambasadorem został Jacek Gawryszewski, zaś w Panamie - Leszek Biały.

- Jednym z najważniejszych zadań na początku naszej kadencji była realizacja interesów bezpieczeństwa, to m.i.n pozytywne decyzje szczytu NATO. Ja nie mogłem ogołocić placówek na wiele miesięcy, aby ten szczyt NATO nie odbył się np. z powodu braku komunikacji ze stolicami naszych partnerów. Ze względu na wagę tego szczytu musiałem, choć niekiedy z bólem serca, utrzymać ambasadorów mianowanych przed laty, aby pomogli zrealizować to najważniejsze zadanie. Następnie można było robić zmiany zgodnie z naszą linią polityki zagranicznej, ale tu natrafiamy na przewlekłe procedury. Najpierw trzeba znaleźć kandydata na ambasadora. To musi być osoba z pewnym dorobkiem, pewną wiedzą o świecie, to musi być osoba zaakceptowana przez środowiska polityczne, to musi być także kandydatura zaakceptowana przez państwo przyjmujące - powiedział wczoraj w TV Republika szef MSZ, Witold Waszczykowski.

Wczoraj szef MSZ wręczył nominacje Jolancie Róży Kozłowskiej, nowej ambasador RP w Austrii, Jackowi Gawryszewski, który stanie na czele ambasady polskiej w Santiago de Chile, oraz Leszkowi Białemu, który będzie szefował polskiej dyplomacji w Panamie. 

Źródło: msz.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze