Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MSWiA w Macedonii: Rząd stoi na stanowisku, że granice należy uszczelniać

dmc 21:10 24 maja 2016
Mariusz Błaszczak, szef MSWiAFLICKR/ MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI/ CC BY-ND 2.0
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odwiedził Macedonię, gdzie misję pełni oddział Straży Granicznej. 30 polskich funkcjonariuszy pomaga miejscowej policji w ochronie granicy macedońsko-greckiej.

– Postanowiliśmy czynnie włączyć się w rozwiązanie problemu imigrantów. Uchodźcom należy pomagać w miejscach, w których są uchodźcami. Rząd stoi na stanowisku, że granice należy uszczelniać, stąd obecność funkcjonariuszy Straży Granicznej w Macedonii – tłumaczył Mariusz Błaszczak.

Podczas wizyty minister spotkał się z Mitko Chavkovem, szefem MSW Macedonii. Błaszczakowi towarzyszył Jakub Skiba, sekretarz stanu w MSWiA. Tematem rozmów był kryzys migracyjny oraz pomoc, której strona polska udziela Macedonii w tym zakresie. Mitko Chavkov podziękował Polsce oraz całej Grupie Wyszehradzkiej za zrozumienie sytuacji w tym kraju oraz wysoko ocenił przyjazd kontyngentu polskiej Straży Granicznej.

Ochrona granic 

W ocenie Błaszczaka, Macedonia została realnie dotknięta zagrożeniami terrorystycznymi. – Ze strony Polski istnieje gotowość do współpracy – zadeklarował. Minister podkreślił, że po objęciu przez nasz kraj przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej w lipcu, polityka uszczelniania granic będzie priorytetem.

Jak czytamy w komunikacie MSWiA, "Straż Graniczna na terytorium Macedonii udziela wsparcia między innymi w realizacji czynności w związku z rejestracją wniosków o ochronę międzynarodową, bada autentyczność dokumentów, a także zapobiega nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi". Resort podkreśla, że w maju na najbardziej dotkniętych zjawiskami migracyjnymi odcinkach granic południowej Europy, pracę lokalnych funkcjonariuszy wspiera i będzie wspierać 93 funkcjonariuszy polskiej SG.

Źródło: MSWiA

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze