Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MSWiA odpowiada na ataki dziennikarza CNN: Zapraszam do Polski!

EmaPob 17:17 8 listopada 2016
Telewizja Republika
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zaprasza dziennikarza CNN – Fareeda Zakarię – do Polski. Zaproszenie jest odpowiedzią na apel dziennikarza w programie na żywo, by Amerykanie nie głosowali na Donalda Trumpa. Dziennikarz komentując kandydata Republikanów na prezydenta USA, nawiązał do – jego zdaniem – złego stanu demokracji w Polsce.

Fareed Zakaria jest amerykańskim dziennikarzem hinduskiego pochodzenia, prowadzącym na antenie CNN program „Fareed Zakaria GPS”. Dziennikarz publikuje również na łamach „The Washington Post”.

– Spójrzcie na Polskę. Kraj o bardzo młodej 25-letniej tradycji demokratycznej, gdzie nowa partia wygrała wybory i dokonała zamachu na sądy i media - mówił dziennikarz na antenie CNN, ostrzegając w ten sposób przed głosowaniem na kandydata Republikanów. 

– Spójrzcie na Rosję, gdzie tak obiecujące w latach 90. XX wieku tendencje demokratyczne właściwie zanikły - kontynuował. - Spójrzcie na Turcję, gdzie niegdysiejszy reformator zdecydował się skumulować władzę w swoich rękach i wykorzenić tradycje wolności i demokracji, i tak rzadkie na Bliskim Wschodzie - powiedział Zakaria.

Szef MSWiA zaprasza do Polski 

Minister Błaszczak postanowił zaprosić dziennikarza do Polski po jego wypowiedzi na antenie CNN. 

– Zapraszam, żeby przyjechał i zobaczył. Może 11 listopada, to dobry czas. Jeśli poświęci trochę czasu, to zobaczy. Porozmawia z ludźmi, którzy mają bardzo różne poglądy – stwierdził na antenie TVP Info minister Błaszczak.

Źródło: telewizjarepublika.pl/TVP Info

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze