Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MON w Centralnym Archiwum Wojskowym. "Zdecydowaliście się podjąć trudną misję"

dmc 16:29 11 stycznia 2016
FLICKR/ MEDIA WNET/ CC BY-SA 2.0
– Chciałbym podziękować panu i pana współpracownikom, że zdecydowaliście się podjąć tak trudną misję. Nie ukrywam, że miałem wielką nadzieję, kiedy pani premier powierzyła mi funkcję szefa MON, że będę mógł współpracować z panem dr. hab. Sławomirem Cenckiewiczem – powiedział Antoni Macierewicz podczas spotkania z pracownikami Centralnego Archiwum Wojskowego.

Minister obrony narodowej rozmawiał dziś w Rembertowie z kadrą kierowniczą Centralnego Archiwum Wojskowego. Było to pierwsze spotkanie z nowym kierownictwem placówki. W zeszłym tygodniu Macierewicz powołał dr hab. Sławomira Cenckiewicza na stanowisko Pełnomocnika MON ds. Reformy Archiwów Wojskowych oraz pełniącego obowiązki dyrektora CAW.

Podczas spotkania szef resortu obrony rozmawiał na temat prowadzonych inwestycji oraz zadań, których realizacja pozwoli na bardziej przystępne i profesjonalne udostępnianie zbiorów archiwów wojskowych. "Antoni Macierewicz podczas wizyty w Rembertowie zapoznał się ze stanem prac remontowanych budynków, gdzie będą gromadzone i udostępniane wojskowe materiały archiwalne" – brzmi komunikat MON.

 

 

Teczki z PRL-u

Z kolei Sławomir Cenckiewicz podkreślił, że jednym z wyzwań jest reforma w obszarze archiwistyki wojskowej, która doprowadzi m.in. do powstania Wojskowego Biura Historycznego. Dyrektor CAW zaznaczył, iż reforma ta jest dużym przedsięwzięciem, którego realizacja na pewno zajmie kilka miesięcy.

Centralne Archiwum Wojskowe przechowuje dokumentację wytworzoną przez jednostki i instytucje wojskowe oraz akta związane z Ludowym Wojskiem Polskim. Dysponuje także archiwami dotyczącymi wywiadu i kontrwywiadu wojskowego PRL. CAW jest największym archiwum wojskowym w Polsce, słynącym z dużej niechęci w udostępnianiu swoich materiałów historykom.

Źródło: telewizjarepublika.pl, mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze