Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MON: Ponad 8,5 tys. żołnierzy będzie dziś pomagać w walce z pandemią

JJ 10:12 5 kwietnia 2020
Flickr, CC BY 2.0/Fot. Chairman of the Joint Chiefs of Staff
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował na Twitterze o statystykach udziału wojska w akcji związanej z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa w Polsce.

– 8557 żołnierzy i pracowników wojska będzie zaangażowanych w niedzielę w walkę z koronawirusem- napisał szef MON. Jak dodał, 1940 żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną, zaś 2862- pomagać policji.

Błaszczak poinformował również, że w akcji wykorzystywanych będzie 1054 jednostek sprzętu wojskowego.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Od 1 kwietnia 400 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej wspólnie z policją patroluje miejsca publiczne – przede wszystkim parki, lasy miejskie oraz skwery.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że od 4 marca, kiedy odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa, w Polsce zmarło 79 osób, przy 3627 potwierdzonych testami przypadkach zakażenia koronawirusem. Do soboty przebadano 72 tys. 901 próbek - w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 5,9 tys. testów – podał resort.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze