Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MON: Kłamstwo i hipokryzja ze strony opozycji będzie jeszcze brutalniejsza

ds 21:40 18 września 2017
Antoni Macierewicz (Szef MON)Telewizja Republika
— Typ kłamstwa, bazujący na bezczelności jest powszechny w życiu publicznym i ta hipokryzja ze strony tzw. opozycji totalnej będzie coraz większa — mówił Antoni Macierewicz na antenie Telewizji Republika. Minister Obrony Narodowej był gościem Katarzyny Gójskiej w programie "W punkt”.

ROSJA TESTUJE WOJNĘ Z NATO

Rosja przygotowuje się do działań, które obejmują całą flankę wschodnią NATO, choć ze szczególnym uwzględnieniem Litwy, Białorusi i Polski. Przewiduje również wejście na akwen morza śródziemnego. To jedne z największych — jak nie największe — ćwiczeń, jakie od dawna obserwujemy na ternie Rosji. Chodzi niewątpliwie o wywarcie efektu psychologicznego, zastraszenia Zachodu oraz prowadzenie polityki agresji wobec wojsk NATO i armii amerykańskiej.

Aspektem istotnym jest dążenie do tego, aby posiadać siłę zbrojną zdolną do działania. Tego Rosjanie nie ukrywają, wręcz eksponują go wszystkim przeciwnikom politycznym. Wobec sił NATO jednak to nie są wojska wystarczające, ale na politykach niedoświadczonych mogą zrobić wrażenie. Istotnym elementem jest takie zgranie wojsk i systemu dowódczego, oraz poszczególnych elementów machiny wojennej, by mogła ona realnie kiedyś zaatakować. To militarny cel ćwiczeń Zapad 2017.

JEDEN BLOK ARMII

Nie można patrzeć na całą tę sytuację wyłącznie w perspektywie wschodniej flanki NATO. Warunkami geopolitycznymi, które byłyby niezbędne z punktu widzenia Rosji jest rozpoczęcie otwartego konfliktu na dalekim Wschodzie. Wtedy mogą powstać warunki, które byłyby groźne. Trzeba patrzeć na Rosję, Koreę Północną i Białoruś jako na jeden blok armii.

Działalność terrorystyczna jest innym sposobem prowadzenia wojny z tego samego centrum, co armia, która zagraża wschodniej flance NATO. Jest ważną rzeczą fakt, że powstanie rządu Beaty Szydło ułatwiło dbanie o bezpieczeństwo i zaangażowało siły USA i NATO, które teraz stacjonują w Polsce.

 

RADA BEZPIECZEŃSTWA WS. MACIEREWICZA

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński potwierdził w środę, że przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przedstawił tego dnia podczas spotkania z prezydentem postulat zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie działalności i powiązań szefa MON Antoniego Macierewicza.

Przez 70 lat marzyliśmy o godnej armii, zreformowanym wojsku i wydawaniu na obronność tyle, ile tego wymaga stan faktyczny. Wreszcie coś takiego osiągnęliśmy i realizujemy to od dwóch lat. Poruszyliśmy wielki potencjał narodowy i nie dziwię się, że rozsypuje się wielki plan opozycji, który uzależnia Polskę od wielkich mocarstw. Dowolne argumenty są wymyślane i zapewniam państwa, że to bogactwo argumentacji i kłamstwa będzie szersze i brutalniejsze, niż kiedykolwiek.

Typ kłamstwa, bazujący na bezczelności jest powszechny w życiu publicznym i ta hipokryzja ze strony tzw. opozycji totalnej będzie coraz większa.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze