Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MEN uspokaja: nie ma poważniejszego problemu z rekrutacją do szkół

PR 11:32 15 lipca 2019
Telewizja Republika
Goszcząc w Białymstoku, szef MEN Dariusz Piontkowski poinformował, że nia ma w Polsce poważniejszego problemu z rekrutacją do szkół. - Poszczególne samorządy przygotowały zdecydowanie większą liczbę miejsc niż jest absolwentów. Tak jest w Białymstoku, Łomży czy Suwałkach - mówił Dariusz Piontkowski.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski wziął udział w konferencji prasowej z udziałem podlaskiej kurator oświaty Beaty Pietruszki, będącej wynikiem ogromnego zainteresowania rekrutacją uczniów na rok szkolny 2019\2020.

- Chcieliśmy także poprzez tę konferencję pokazać w skali ogólnopolskiej, także i w Warszawie, że w poszczególnych województwach tak naprawdę nie widzimy poważniejszego problemu, tzn. jest taka sytuacja, kiedy poszczególne samorządy przygotowały zdecydowanie większą liczbę miejsc niż jest absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Z tego co już wiem, podobna sytuacja jest zarówno w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, a jeszcze lepsza pod tym względem jest w poszczególnych powiatach - powiedział  Dariusz Piontkowski.

- Tak jak i w poprzednich latach, tak w tym roku nie będzie tak, że każdy uczeń trafia od razu do tej szkoły, którą sobie wybrał, tak samo jak w dorosłym życiu nie każdy trafia na uczelnię, którą sobie wybrał czy nie zawsze pracuje w tej firmie, którą sobie wybierał - mówił.

Jak dodał, każda ze szkół stara się stworzyć dodatkowe oddziały.

Piontkowski wskazał również, że część uczniów idzie obecnie "torem rekrutacyjnym po szkole podstawowej, a część - oddzielnym torem po gimnazjum".

- Ci uczniowie wzajemnie ze sobą nie rywalizują, a rywalizują tylko i wyłącznie w ramach tego samego typu szkoły, który ukończyli - powiedział minister edukacji narodowej.

 

Czytaj także:

Minister edukacji: Ponad 100 tys. więcej miejsc w szkołach średnich niż uczniów

Źródło: Polskie Radio, IAR

Wczytuję ocenę...


PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO - 10 LISTOPAD 2019
Wczytuję komentarze...
Najnowsze