Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef Klubów "GP" w USA i Kanadzie: Stany Zjednoczone muszą postawić na Polskę, nawet ze względu na nasze położenie geopolityczne

am 17:42 28 września 2018
Maciej Rusiński / szef Klubów Gazety Polskiej W USA i Kanadzie Telewizja Republika
Gościem red. Marcina Bąka w popołudniowej rozmowie Telewizji Republika był Maciej Rusiński, szef Klubów Gazety Polskiej W USA i Kanadzie. – Patrząc na sposób w jaki prezydent Trump ujął Polskę, możemy się poczuć wyróżnieni. Wymieniono nas w zestawie czterech państw, które są niezbędne wobec realizowania wizji Ameryki według Donalda Trumpa – mówił gość. Na początku rozmowy tłumaczył, jaką reputacją cieszy się ONZ za oceanem.

– Amerykanie mają świadomość czym jest Organizacja Narodów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu postawił na suwerenność. Cała przemowa, skądinąd przełomowa, miała za zadanie przedstawić program administracji Trumpa – rozpoczął Rusiński.

Zwrócił również uwagę na ogólną kondycję gospodarki Stanów Zjednoczonych. – (przyp. red. Trump) Ma się czym pochwalić – ich wyniki ekonomiczne są niewymiernie korzystniejsze niż reszty świata. Makroekonomiczne wskaźniki w USA również utrzymują się na imponującym poziomie. Wzrasta u nich deficyt, to prawda… powoduje to jednak wprowadzenie tam polityki fiskalnej. Ich eksport jest mniejszy w porównaniu do Chin czy Niemiec – wskazywał na przyczyny pogłębiającego się deficytu.

Trump w swoim wystąpieniu podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ zwrócił się m.in. do Niemiec, aby brały przykład z Polski i nie polegały na Rosji, jeśli chodzi o dostawy energii. 

Oświadczył też, że marzenia narodów są tak różnorodne, jak one same, jak Indie, Arabia Saudyjska, Izrael, Polska, w której „wielki naród staje w obronie swej niepodległości, bezpieczeństwa i suwerenności”. Za słowami stoją konkretne czyny?

– Patrząc na sposób w jaki prezydent Trump ujął Polskę, możemy się poczuć wyróżnieni. Wymieniono nas w zestawie czterech państw, które są niezbędne wobec realizowania wizji Ameryki według Donalda Trumpa. Nie padła tu Wielka Brytania; to nad wyraz znaczące. Stany muszą postawić na Polskę, nawet ze względu na nasze położenie geopolityczne – tłumaczył szef Klubów Gazety Polskiej W USA i Kanadzie.

Niejednoznaczności muszą zostać wyjaśnione

– Głównym punktem były sprawy Bliskiego Wschodu, ale też gospodarka. Wojna handlowa z Chinami to sprawa kluczowa dla obrotów handlowych z innymi państwami. Trump musi wytłumaczyć swoje posunięcia wyborcom. Dla niektórych sektorów gospodarki w USA nie jest to działanie sprzyjające – dodał.

– Cały pakiet fiskalny, obniżenie podatków, ogólny wzbogacenie się społeczeństwa sprawiły, że Trump postrzegany jest jako skuteczny prezydent. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że dzisiejsza kondycja gospodarki nie wynika wyłącznie z działań prezydenta Trumpa. Cieszy się on nadal ogromnym poparciem – podsumował szef Klubów Gazety Polskiej W USA i Kanadzie Maciej Rusiński.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze