Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szczyt Kim-Trump na początku kolejnego roku? Trump potwierdza spekulacje

am 13:55 2 grudnia 2018
twitter.com
Donald Trump potwierdził medialne spekulacje dot. kolejnego spotkania z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem. Prezydent USA wskazał, że szczyt najprawdopodobniej odbędzie się w lutym 2019 roku. Dodał też, że Kim w przyszłości otrzyma zaproszenie do Ameryki.

– Myślę, że odbędziemy (przyp. red. spotkanie) dość szybko, w styczniu czy lutym – powiedział Trump do dziennikarzy na pokładzie samolotu Air Force One, którym wraca do USA z Argentyny. Brał tam udział w szczycie G20.

– Z Kimem bardzo dobrze się dogaduję.  Mamy bardzo dobrą relację – zapewnił Trump. Wciąż trwają rozmowy dot. zorganizowania szczytu. Jak zdradził, pod uwagę brane są trzy lokalizacje.

Strona amerykańska i północnokoreańska prowadzą rozmowy na temat drugiego spotkania Trumpa z Kimem od czasu ich historycznego szczytu, który odbył się w czerwcu br. w Singapurze. Amerykański wiceprezydent Mike Pence niedawno też informował, że drugi szczyt Trump-Kim odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Głównym celem spotkania liderów będzie zatwierdzenie szczegółów dot. denuklearyzacji. Do tego czasu "USA będzie kontynuowało politykę maksymalnej presji".

 

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze