Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szczurek-Żelazko: Zyskujemy czas. Mamy świadomość, że sytuacja może się jeszcze pogłębiać

AS 8:45 25 marca 2020
Telewizja Republika
– My wyciągamy wnioski z tego, co wydarzyło się z w Chinach, czy później we Włoszech czy Hiszpanii. Obserwowaliśmy dużo wcześniej przebieg choroby w tych krajach. widzieliśmy, że zdecydowanie za późno wprowadzili te ograniczenia, dlatego rząd zdecydował się na tak wcześniej te ograniczenia. To przynosi skutki - powiedziała w rozmowie z Aleksandrem Wierzejskim w programie Telewizji Republika "Prosto w oczy" wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

– Sytuacja jest dynamiczna. Z godziny na godzinę przebywa nam ilość wykonywanych testów - powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko.

– Ta sytuacja się zmienia. Na bieżąco zbieramy raporty, oceniamy też dynamikę tego zjawiska - kontynuowała.

 – W tej chwili mamy 901 przypadków potwierdzonych koronawirusa, potwierdzonych testami - zaznaczyła wiceminister.

 – W zależności od wieku, czynników ryzyka, innych chorób z którymi się borykamy, te objawy choroby mogą być różne - mówiła.

– Przebieg choroby jest zróżnicowany. Młode osoby przechodzą łagodniej, chociaż zdarzają się też przypadki występowania cięższych objawów. Najbardziej narażone są osoby z wielo-chorobowością i osoby starsze i te osoby musimy najbardziej chronić - powiedziała polityk.

– To że teraz jesteśmy na takim a nie innym etapie, to jest efekt naszych zdecydowanych działań podejmowanych przez rząd już na wczesnym etapie epidemii, ale także efekt takiego zdyscyplinowania Polaków - zaznaczyła.

 – W większości dostosowujemy się do tych zasad i staramy się podejmować wszelkie środki ostrożności, żeby tej choroby nie rozprzestrzeniać - powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko.

– My wyciągamy wnioski z tego, co wydarzyło się z w Chinach, czy później we Włoszech czy Hiszpanii. Obserwowaliśmy dużo wcześniej przebieg choroby w tych krajach. widzieliśmy, że zdecydowanie za późno wprowadzili te ograniczenia, dlatego rząd zdecydował się na tak wcześniej te ograniczenia. To przynosi skutki - zauważyła.

 – Oczywiście liczba osób zarażonych przyrasta, ale nie tak szybko, jak w innych krajach - podkreśliła wiceminister.

 – Zyskujemy czas. Mamy świadomość, że sytuacja może się jeszcze pogłębiać, ale dajemy sobie czas, służbie zdrowia, a przygotowania się na taką sytuację, gdy będzie konieczność hospitalizowania dużej liczby osób - dodała polityk.

 – Widzimy jak reagują teraz gorączkowo Anglicy, Francuzi, czy Hiszpanie, którzy dopuścili do szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa we wczesnej fazie i teraz maja dużą liczbę zarażonych - kontynuowała. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze