Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szczepienia w firmach na nowych zasadach. Waldemar Kraska ujawnia nowe informacje

kd 10:00 31 marca 2021
Od wczoraj do szpitala narodowego trafiają pacjenci bezpośrednio z karetek - powiedział Waldemar KraskaFot. PAP/Radek Pietruszka
Istnieje szansa, że pułap 500 osób chętnych do zaczepienia w zakładzie pracy, który do niedawna był warunkiem koniecznym, zostanie obniżony. Waldemar Kraska ujawnia nowe informacje

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został skonfrontowany z tematem dotyczącym pułapu 500 osób chętnych do zaszczepienia w zakładach pracy, jako warunek konieczny. Wiceminister zdrowia przyznał, że być może ten wymóg zostanie obniżony.

- To jest taki wymóg dla dużych zakładów. My oczywiście dajemy szczepionkę do takiego punktu, ale firma musi sama taki punkt stworzyć, zapewnić ekipę, która będzie szczepiła swoich pracowników. Zobaczymy, jeżeli to będzie za duży pułap, to się obniży, ale na początek ustawiliśmy taką poprzeczkę 500 osób w danym zakładzie pracy - powiedział wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska podczas rozmowy odniósł się również do przewożenia pacjentów z koronawirusem poza Warszawę, gdy w szpitalu na narodowym są wolne miejsca, podkreślił, że „od wczoraj do szpitala narodowego trafiają pacjenci bezpośrednio z karetek, ten system został udrożniony".

- Zwiększamy liczbę łóżek, nie tylko w szpitalach stacjonarnych, ale także w szpitalach tymczasowych – podkreślił.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze