Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szatkowski o odwołaniu gen. Packa z funkcji rektora AON: Nadszedł czas na zmianę generacyjną w polskiej armii

mk 19:38 17 listopada 2015
Tomasz Szatkowski, wiceszef AONtelewizja republika
– Nie chcę życzyć mu niczego złego, ale nadszedł czas na zmianę generacyjną w polskiej armii, by można budować nowe zdolności obronne Polski w ramach NATO – mówił w programie „Wolne głosy” Tomasz Szatkowski, wiceminister obrony narodowej.

– Perspektywa kampanijna na pewno przesłoniła niektóre kwestie. Przed nami jest wiele wyzwań – stwierdził Szatkowski, pytany o perspektywy stojące przed nowym składem MON.

Pytany o odwołanie gen. Bogusława Packa z funkcji rektora Akademii Obrony Narodowej, odparł, że „to wyraźny sygnał w stronę kadr wojskowych”. CZYTAJ WIĘCEJ…

– Chodzi o pewną zmianę generacyjną – stwierdził Szatkowski. Wiceminister przypomniał, że kariera gen. Packa zaczęła się przed stanem wojennym. – Nie chcę życzyć mu niczego złego, ale nadszedł czas na zmianę generacyjną w polskiej armii, by można budować nowe zdolności obronne Polski w ramach NATO – podkreślał Szatkowski.

Pytany o sprawę pomocy Francji, która poprosiła o wsparcie wojskowe państwa UE, stwierdził, że „jest za wcześnie, by mówić o konkretach”. – Francja rozpoczęła proces konsultacji. Jest to mechanizm precedensowy. Kwestia będzie doprecyzowywana w najbliższych tygodniach – stwierdził wiceminister obrony Narodowej. V Polska ustami ministra Macierewicza wyraziła gotowość do udzielenia pomocy – dodał. CZYTAJ WIĘCEJ…

Pytany o kwestie zagrożenia atakiem terrorystycznym w Polsce, Szatkowski stwierdził: – Myślę, że jesteśmy relatywnie mało narażeni na ataki członków Państwa Islamskiego. 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze