Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szatkowski: jesteśmy jednym z kluczowych sojuszników USA. Jeśli chodzi o gwarancje sojusznicze, nie mieliśmy lepszej sytuacji po 45. roku

PR 8:19 25 lutego 2019
Telewizja Republika
Podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski był dziś gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika. - Jeśli chodzi o gwarancje sojusznicze, nie mieliśmy lepszej sytuacji po 45. roku.

Wiceminister odniósł się w rozmowie m.in. do podawanej przez niektóre media informacji, że Fort Trump „to już przeszłość”.

- Spodziewam się ze czegokolwiek nie wynegocjujemy to będzie uznane przez opozycję za niewystarczające. Teraz obecność żołnierzy jest kilkukrotnie większa. Rozmawiamy a Amerykanami jak zwiększyć liczbę wojska a nie czy w ogóle to zrobić – oznajmił.

Szatkowski przekazał, że strona polska, jest w stanie zakończyć rozmowy w kwestii amerykańskich baz w ciągu najbliższych 90 dni. Mówił także o tym, jakie znaczenie ma Polska dla USA.

- Jesteśmy jednym z kluczowych sojuszników USA, państwem bez którego nie można myśleć o obronie wschodniej flanki.

Wiceminister podkreślił także znaczenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie oraz współpracy na innych płaszczyznach – takich jak wywiad.

- Obecnie to relacja asymetryczna bo USA jest najważniejszym państwem na świecie a Polska jednym z ważniejszych w Europie – mówił.

Szatkowski przekazał także, że dzięki warszawskiej konferencji bliskowschodniej, może lepiej prowadzić negocjacje z USA na temat wojskowych baz w Polsce.

- Jeśli chodzi o gwarancje sojusznicze, nie mieliśmy lepszej sytuacji po 45. roku – stwierdził.

Wiceminister przekazał, że negocjacje ze stroną amerykańską prowadzą nie tylko do zwiększenia liczby amerykańskich żołnierzy w Polsce, ale i zwiększenia obecności żołnierzy na ćwiczeniach.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze