Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szansa na przełamanie polsko‑ukraińskiego impasu

AS 8:17 23 stycznia 2019
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Ukraina gotowa jest do rozmów z Polską o wznowieniu prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych, jednak powinny być one poprzedzone umową ze szczegółami takiej współpracy – poinformował wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko.

Strona ukraińska nastawiona jest bardzo konstruktywnie i gotowi jesteśmy, by wspólnym wysiłkiem podpisać dokumenty, które otworzą drogę do wznowienia prac tak na terytorium Ukrainy, jak i na terytorium Polski. Bo jest to proces wzajemny – powiedział Pawło Rozenko, wicepremier rządu ukraińskiego oraz przewodniczący Międzyresortowej Komisji ds. Upamiętnień. Dodał również, że napięcie w relacjach polsko‑ukraińskich w kwestii ekshumacji zostało w pewnym stopniu rozładowane po wydanym w ubiegłym tygodniu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o IPN w części dotyczącej zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

Rozenko oświadczył, że w ustaleniach poprzedzających wznowienie poszukiwań i ekshumacji szczątków Polaków na Ukrainie powinny być uwzględnione wnioski z wydarzeń, do których dochodziło w poprzednich latach 

Autor: Jan Przemyłski 


CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ ,,GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE'' 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze