Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

System, który gwarantuje stabilność. Wybieramy

AKŁ 18:15 9 lipca 2020
TV Republika
-Ten proces, z którym mamy do czynienia jest całkowicie naturalny i normalny, podążamy taką drogą, jak państwa Europy Zachodniej, ale również USA, gdzie wykształcił się system silnych, dominujących partii, który gwarantuje pewien rodzaj stabilności – powiedział prof. Włodzimierz Bernacki z PiS w TVRepublika.

Gościem popołudniowego programu „Wolne głosy” w TV Republika prowadzonego przez red. Marcina Bąka był m.in. prof. Włodzimierz Bernacki, który ustosunkował się do popularnej ostatnio opinii, jakoby „przegrała Polska, która pragnęła wprowadzić nową jakość”

 -Ten proces, z którym mamy do czynienia jest całkowicie naturalny i normalny, podążamy taką drogą, jak państwa Europy Zachodniej, ale również USA, gdzie wykształcił się system silnych, dominujących partii, który gwarantuje pewien rodzaj stabilności – powiedział politolog.

Prof. Bernacki podkreślił, że jako polityk i politolog docenia fakt istnienia mniejszych partii politycznych, „zwłaszcza po prawej stronie, ale i lewicy” i nie wyobraża sobie bez nich polskiej sceny politycznej, bo nierzadko to one w czasie wyborów rozstrzygają o ostatecznym rezultacie. Tu wskazała na PSL i SLD. - To są ugrupowania, których moc polega na posiadaniu stałego elektoratu stwierdził Gość programu.

Profesor nawiązał też do wpisu Janiny Ochojskiej na Twitterze, gdzie pojawiła się informacja (potem zmieniona), że gdy wybory prezydenckie wygra Rafał Trzaskowski to Karta LGBT będzie wprowadzona w całej Polsce. Przypomniał, że program wyborczy Prezydenta Andrzeja Dudy odwołuje się do konkretnego systemu wartości, którego podstawą jest tradycyjnie rozumiana rodzina składająca się z ojca, matki oraz dzieci.

Jednocześnie zaznaczył, że dla Prezydenta zgodnie z Konstytucja RP wszyscy są równi wobec prawa, więc nie różnicuje ludzi w sensie tożsamościowym, nie dyskryminuje nikogo ze względu na płeć czy osobiste poglądy czy przekonania. Natomiast sprzeciwia się ideologii LGBT, która wprowadza „nowy opis rzeczywistości, nie tylko na poziomie funkcjonowania człowieka, ale rodziny, wspólnoty” i występuje przeciw dotychczasowemu porządkowi świata. Zdaniem prof. Bernackiego obóz Zjednoczonej Prawicy jest przeciwny dokonywanej się na Zachodzie przez środowiska LGBT rewolucji kulturalnej.

Politolog uważa, że objecie przez Rafała Trzaskowskiego fotela zwierzchności nad państwem będzie nie tylko oznaczało zaprzestanie programu reform, ale też stanie się pierwszym krokiem do wprowadzenia w Polsce ideologii LGBT, bo Rafał Trzaskowski jest jej zwolennikiem.

Źródło: TVRepublika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze