Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Syn emigranta z Polski prezydentem Peru

zm 16:15 29 lipca 2016
Twitter@congresoperu
Pedro Pablo Kuczynski został zaprzysiężony na prezydenta, pokonując w wyborach córkę byłego dyktatora Keiko Fujimori.

W II turze wyborów prezydenckich zmierzyli się córka byłego prezydenta Keiko Fujimori i konserwatywny, były premier Pedro Pablo Kuczynski. W pierwszej turze wyborów 10 kwietnia wygrała Keiko Fujimori (40 proc. głosów), a Kuczynski zdobył zaledwie 21 proc. głosów.

77-letni Kuczynski jest konserwatystą, ekonomistą i byłym premierem Peru. Jego dziadkowie pochodzili z okolic Poznania. Na jego korzyść działa pochodzenie kontrkandydatki, ponieważ ojciec Keiko Fujimori nie zapisał się dobrze w pamięci Peruwiańczyków, a obecnie odsiaduje karę 25 lat więzienia. Jednocześnie populistyczno-prawicowa Keiko Fujimori miała mocne poparcie struktur partyjnych oraz dobrą opinię w mediach.

Ostatecznie jednak Kuczynski wygrał wybory i został zaprzysiężony na prezydenta Peru, podczas oficjalnej ceremonii w Limie. Jest on najstarszym zaprzysiężonym prezydentem w historii Peru.

Jak zapowiedział w swojej mowie inauguracyjnej, w ciągu kolejnych pięciu Peru stanie się "bardziej nowoczesne, bardziej sprawiedliwe i równe".

 

 

Źródło: bbc.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze