Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Symulacja zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego – prokuratura wszczęła postępowanie

PR 13:17 16 sierpnia 2019
Facebook/@pridenews.pl
Jak dowiedziała się IAR, po zapoznaniu z treścią doniesień medialnych dotyczącycych sobotniego występu drag queen "Mariolkaa Rebell", prokuratura podjęła decyzję o wszczęsiu postępowania.

Wminioną sobotę w jednym z poznańskich klubów podczas konkursu Mr Gay Poland 2019. Określająca się jako Mariolka Rebell  wystąpiła z "kukłą" z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. W trakcie występu - jak podają lokalne media - miało dojść do "symulowania zabójstwa" metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk LGBT.

- Zostaną ustalone osoby, które były świadkami tego zdarzenia, postaramy się zabezpieczyć nagranie z tego koncertu i wtedy będzie podjęta decyzja co do dalszego toku postępowania - powiedział IAR Michał Smętkowski Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Mariolkaa Rebell, która na scenie symulowała zabójstwo duchownego, przeprosiła później za swój występ. "Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni charakterem mojego występu w sobotę dnia 10.08.2019 r. na Gali Mr. Gay Poland w klubie Punto Punto Club" - napisała w mediach społecznościowych.

Ataki na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego mają związek ze słowami wypowiedzianymi podczas homilii mszy św. w intencji Powstańców, odprawionej w Bazylice Mariackiej w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 


Czytaj także:

Prezydent Poznania potępia "show" drag queen. "Jawne nawoływanie do przemocy"

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze