Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Świętymi bądźcie”. XIV Dzień Papieski w całej Polsce

mk 9:50 12 października 2014
Dziś w całej Polsce już po raz czternasty będzie obchodzony Dzień Papieski - jego hasło to "Jan Paweł II - świętymi bądźcie". Głównym celem jest przybliżanie postaci i nauczania Jana Pawła II oraz zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich terenów wiejskich i małych miast. Kwestę przeprowadzi ponad 100 tys. wolontariuszy.

Pomysłodawcą i organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Obchody Dnia Papieskiego w Warszawie rozpoczną się mszą świętą w bazylice Św. Krzyża, którą odprawi wiceprzewodniczący Rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia abp Tadeusz Gocłowski, który też wygłosi okolicznościową homilię. O godz. 15.30 przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie odbędzie się uroczysty koncert, po którym odbędzie się apel modlitewny miasta Warszawy w łączności z papieżem Franciszkiem, który skieruje za pośrednictwem telebimu przesłanie uczestników Dnia Papieskiego.

Dzień 16 października - dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - został ustanowiony świętem państwowym przez Sejm RP w lipcu 2005 roku w hołdzie papieżowi. Natomiast Dzień Papieski obchodzony jest w Kościele katolickim w Polsce od 2001 roku, zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze