Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Świętuj z nami! Jutro IV Dzień Patrioty

DZ 19:35 9 listopada 2020
IV Dzień Patriotymateriały prasowe
VI Dzień Patrioty po nowemu - już we wtorek! Wystąpią wybitni patrioci i twórcy: prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Polak, prof. Krzysztof Ożóg, Adam Bujak i Jolanta Sosnowska.

Pierwszych pięć edycji odbywało się rzecz jasna z udziałem publiczności ciesząc się ogromną popularnością i gromadząc każdorazowo tysiące uczestników. Szósta, tegoroczna edycja Dnia Patrioty odbywa się w dobie reżimu sanitarnego, a zatem bez udziału publiczności, ale dzięki transmisji online może dotrzeć do wielu widzów. Telewizja Republika objęła wydarzenie swoim patronatem.

Dzień Patrioty organizowany jest przez znane z krzewienia polskości i wiary wydawnictwo Biały Kruk. Impreza już na stałe wpisała się w pejzaż polskiej kultury i polskiego życia literackiego. Ten cykl spotkań gromadzi najważniejszych twórców polskiego życia kulturalnego, wybitnych pisarzy, artystów tworzącymi w duchu chrześcijańskim.

W tym roku, z uwagi na nowy „zdalny” format, spotkania pozbawione będą dyskusji z autorami. Red. Anna Popek poprowadzi przed kamerami TVP Historia rozmowy kolejno z prof. Wojciechem Polakiem, prof. Krzysztofem Ożogiem, prof. Andrzejem Nowakiem, wybitnym fotografikiem Adamem Bujakiem i autorką największej, 4-tomowej biografii św. Jana Pawła II Jolantą Sosnowską. Wszystko to w niesamowitej scenerii renesansowego pałacu biskupa Erazma Ciołka położonego u stóp Wawelu.

Dzień Patrioty będzie także okazją do premierowych pokazów nowej – bulwersującej! – książki prof. Andrzeja Nowaka pt. „Między nieładem a niewolą” oraz książki ks. prof. Waldemara Chrostowskiego z fotografiami Adama Bujaka pt. „Święta Rodzina” opublikowanej w formie imponującego albumu (wymarzony prezent na Boże Narodzenie).

Choć publiczności nie będzie, to będzie jednak transmisja na żywo VI Dnia Patrioty, we wtorek (10 listopada) od godz. 12 pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=iI6uutb9kUo&feature=youtu.be

TVP Historia przygotowuje ponadto godzinny reportaż z najcelniejszymi wypowiedziami autorów, który będzie emitowany 29 listopada o godz. 19.

Poważnym atutem dla publiczności podczas każdego Dnia Patrioty jest możliwość kupowania książek Białego Kruka z dużymi rabatami oraz uzyskania autografów. Tego ostatniego nie uda się niestety zorganizować zdalnie, ale tanią sprzedaż już tak. Wystarczy wejść na stronę http://bialykruk.pl, by nabyć z rabatem 40% najwybitniejsze dzieła, jakie ukazały się w słynnej krakowskiej oficynie. Do tego należy wykorzystać kod DZIENPATRIOTY2020.

Od 2016 roku przyznawana jest również nagrodaPatriota Roku”, której laureatami w przeszłości byli m.in. Antoni Macierewicz czy Jan Pietrzak. Nagroda nosi imię Kazimierza Odnowiciela, którego tysiąclecie urodzin obchodzono w 2016 roku, kiedy Nagrodę wręczano po raz pierwszy. Był to bardzo ważny władca dla losów naszej Ojczyzny, który będą siostrzeńcem cesarza rzymskiego mógł na Zachodzie robić niebywałą karierę, ale z niej zrezygnował, zrezygnował także z wygód i splendorów, wrócił do Polski zrujnowanej, skrwawionej po najazdach Brzetysława i wewnętrznych walkach. Wrócił, scalił i odbudował ojcowiznę, przywrócił państwowość polską.

Na czele kapituły Nagrody stoi od początku jej istnienia prof. Andrzej Nowak. Z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczną i związane z tym obostrzenia gala wręczenia nagrody została przełożona na najbliższy czas po pandemii i wówczas poznamy nazwisko Laureata.

VI Dzień Patrioty rozpocznie się 10 listopada, we wtorek, o godz. 12. Program to:

Prof. Wojciech Polak

Wielkie zwycięstwa hetmana Stanisława Żółkiewskiego (2020 - Rok Hetmana Żółkiewskiego, 400-lecie śmierci) 

Prof. Krzysztof Ożóg

Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego (2020 – 650. rocznica śmierci króla)

Prof. Andrzej Nowak

Zwycięstwo nad bolszewicką agresją (2020 – Rok Bitwy Warszawskiej, 100-lecie wielkiego zwycięstwa)

Adam Bujak

Święta Rodzina (Wzór na trudne czasy, w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, patrona rodzin)

Jolanta Sosnowska

Idźmy śladami św. Jana Pawła II (2020 – Rok Św. Jana Pawła II)

 

Źródło: materiały prasowe

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze