Świetny wynik w Bukareszcie! Polacy gromią Rumunię

Twitter/Łączy nas piłka

Znakomity wynik Biało-Czerwonych w kolejnym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata w 2018 r. Polska w Bukareszcie rozgromiła Rumunię 0:3 po wspaniałym golu Kamila Grosickiego i dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego.

Mecz z Rumunią był czwartym spotkaniem Polaków w walce o awans do Mistrzostw Świata w 2018 r. Worek z bramkami rozwiązał Kamil Grosicki, który w dał Polakom jednobramkowe prowadzenie. W pierwszej połowie Polacy byli wyraźnie stroną dominującą, jednak nie przełożyło się to na podwyższenie wyniku.

Na początku drugiej połowy do akcji rzucili się Rumuni, jednak nie przyniosło to rezultatu. Do skandalicznego wydarzenia doszło w 54. minucie, gdy podczas wykonywania rzutu rożnego przez Rumunów z trybun poleciała na boisko petarda, wybuchając tuż obok Roberta Lewandowskiego. Wybuch ogłuszył kapitana naszej reprezentacji.

Wybryki na stadionie w Bukareszcie nie wpłynęły jedn.ak negatywnie na naszą drużynę. W 83. minucie Łukasz Teodorczyk otrzymał znakomite długie podanie z prawej strony boiska i odegrał piłkę pod nogi wchodzącego w pole karne Roberta Lewandowskiego, który świetnym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza gospodarzy.

W końcówce meczu Polacy podwyższyli prowadzenie po bezbłędnie wykonanym przez Lewandowskiego rzucie karnym. Polacy po czterech meczach zajmują w tabeli grupy E pierwsze miejsce, wyprzedzając o 3 pkt. Czarnogórę i 4 pkt. Danię. Robert Lewandowski z 7 trafieniami jest liderem klasyfikacji strzelców europejskich eliminacji do Mistrzostw Świata w 2018 r

A tak cieszą się nasi reprezentanci po zwycięskim meczu!

Źródło: Telewizja Republika