Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Świetne wieści spod K2!

M.N. 17:56 4 lutego 2018
Wikimedia Commons
Dobre wieści płyną spod K2. Pogoda znacznie się poprawiła i ustał wiatr, co pozwala himalaistom na wspinanie. W górę ruszyli Denis Urubko i Marcin Kaczkan.

Polska wyprawa na K2 oczekiwała na okno pogodowe, które pozwoli na rozpoczęcie kolejnych działań mających na celu pierwsze w historii zimowe wejście na drugi najwyższy szczyt ziemi. Z obozu polskich himalaistów napłynęły dobre wieści dotyczące warunków atmosferycznych.

"W bazie nietypowo zimna noc. -30 stopni rozgoniło chmury i wyszło piękne słońce. Prawie całkiem ustał wiatr" - przekazał kierownik wyprawy na K2, Krzysztof Wielicki.

Dzięki tak dobrym warunkom dwóch himalaistów wyruszyło z bazy do pierwszego obozu. Byli to Marcin Kaczkan i Denis Urubko. Dla tego drugiego to pierwsza wspinaczka od czasu akcji ratowniczej na Nanga Parbat, gdzie udało się ocalić Elisabeth Revol.

"Zespół Denis Urubko i Marcin Kaczkan wyruszył do c1 (pierwszego obozu - dop. red.) z zamiarem spędzenia tam nocy" - dodano na profilu Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera. Po kilku godzinach doszli oni do obozu C1, gdzie zgodnie z założeniami spędzą najbliższą noc.

Polska wyprawa walczy o to, by po raz pierwszy zimą zdobyć K2 (8 611 m n.p.m.). Mimo wielu prób nikomu nie udało się o tej porze roku. Jest to jednocześnie ostatni ośmiotysięcznik, na który nikt nie wszedł zimą.

Źródło: interia.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze