Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Święta czasem służby dla WOT. Żołnierze na posterunku

DW 14:12 23 grudnia 2020
Święta czasem służby dla WOTWOT
Święta to czas służby dla żołnierzy. Każdego dnia w czasie Świąt Bożego Narodzenia w działania przeciwkryzysowe będzie zaangażowanych nawet 2,5 tysiąca żołnierzy.

Nawet 60% wszystkich delegowanych żołnierzy w okresie świątecznym będzie kierowanych do wsparcia szpitali.

Kolejnym zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej będzie wsparcie policji w monitoringu osób przebywających na kwarantannie i ocenie ich potrzeb.

Znaczne siły będą też kierowane do wsparcia samorządów oraz organizacji pozarządowych, placówek opiekuńczych.

W gotowości do dodatkowego wsparcia będą wszyscy pozostali żołnierze zawodowi i ochotnicy, którzy przypomnijmy, pełnią czynną służbę wojskową i mogą być delegowani do zadań w trybie natychmiastowego stawiennictwa.

Świąteczny tok służby żołnierzy jest ustalany na szczeblu brygad OT oraz batalionów lekkiej piechoty. Podstawą planowania są wnioski o wparcie kierowane przez instytucje takie jak: szpitale, placówki medyczne, stacje sanitarne, ośrodki pomocy społecznej, domy pomocy społecznej oraz inne placówki opiekuńcze, policję, samorządy, organizacje pozarządowe, stacje krwiodawstwa i inne.

Zaangażowanie wojska w działania przeciwkryzysowe jest realizacją jednej głównych misji Sił Zbrojnych RP.

wott_670_02

Żołnierze Wojska Polskiego już od początku bieżącego roku angażują się we wsparcie walki państwa z pandemią koronawirusa. Każdego dnia w działania jest zaangażowanych nawet 10 tys. żołnierzy, od 6 do 7 tys. z nich wykonuje zadania w ramach operacji pod kryptonimem „Trwała Odporność”, kolejnych 10 tys. pozostaje w gotowości do podjęcia działań.

Źródło: WOT

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze