Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Święczkowski o wyroku wobec Kamińskiego: Nieznajomość prawa szkodzi, tutaj zaszkodziła składowi sędziowskiemu

zm 18:29 30 marca 2015
- Nie spodziewałem się takiego wyroku i takiego uzasadnienia - mówił na antenie Telewizji Republika Bogdan Święczkowski, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak podkreślał, dzisiejszy wyrok skazujący wobec Mariusz Kamińskiego pokazuje potrzebę dokształcenia sędziów w zakresie działań operacyjnych służb specjalnych.

Jak tłumaczył Święczkowski ten wyrok pokazuje braki w wyszkoleniu składu sędziowskiego. - Gdyby ten wyrok nie był taki poważny (…) to myślę, że wielu komików i satyryków mogłoby doskonale odgrywać (na ten temat -przyp.red) skecze. – mówił Święczkowski. - Niestety, nie jest to zabawne – dodał.

Święczkowski podkreślił, że skazany Mariusz Kamiński jest człowiek „który walczył z korupcją” w interesie publicznym. Komentując dzisiejszy wyrok, były szef ABW zwrócił też uwagę, że warszawski sąd rejonowy „dokonał w ten sposób oceny działania sądu wyższej instancji i prokuratury”.

Jak wskazał, działanie takie wskazuje, że należy przywrócić „bardzo ważne szkolenia sędziów” dot. działań operacyjnych służb specjalnych oraz zastanowić się na ile sąd rejonowy może podważać decyzje sądu wyższej instancji. - Nieznajomość prawa szkodzi, tutaj zaszkodził składowi sędziowskiemu - dodał.

Były szef ABW podkreślił też, że Mariusz Kamiński został skazany na trzy lata pozbawienia wolności oraz ma 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych, co jest niespotykanie wysokim wyrokiem. - Dla mnie Mariusz Kamiński tym wyrokiem stał się symbolem walki z korupcją i reakcji przestraszonych (tymi działania – przyp. Red) środowisk – podsumował.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze